Mansory Mercedes S63 AMG: 1000 KM w limuzynie

Seryjne S63 AMG ma silnik 5.5 l V8 o mocy 585 KM. W Mansory uznali, że to mało i stworzyli 1000-konną wersję eSki. To najszybsza limuzyna na świecie.

1 0 0 0 KM. Słownie: tysiąc koni mechanicznych. To więcej niż w Ferrari LaFerrari. Więcej niż w Porsche 918 Spyder oraz McLarenie P1. Można tak wymieniać w nieskończoność, ale nie o to chodzi. Ekstremalnie podrasowana S klasa miażdży konkurencję swoją potęgą. I choć nie przepadamy za produktami spod znaku Mansory za ich subtelny sposób bycia, w tym wypadku robimy wyjątek. Dzięki chłopaki za tego Merca!

Niemiecki tuner wziął na warsztat ledwo dyszące S63 AMG. Od razu wydawało nam się, że w tak luksusowej limuzynie szybkość przemieszczania się powinna nadążyć za komfortem. 585 koni mechanicznych tego nie gwarantuje… 1000 po głębokich modyfikacjach zdecydowanie tak!

Mansory oferuje dwa pakiety mocy dla Mercedesa S63 AMG. Pierwszy o kryptonimie M800 rozwija moc V-ósemki do marnych 800 KM i 1200 Nm. Przyspieszenie 0-100 km/h wynosi 3.6 sekundy. To wersja dla lamusów, którzy chcieliby coś zmienić, ale boją się ryzykować

Drugi wariant nazywa się M1000, co brzmi właściwie (kto zna się na broni, ten wie). Pakiet zawiera sporo istotnych zmian silnikowych: wzmocnione korbowody i wał korbowy, kute tłoki, mocniejsze sprzęgło, większe turbo, zmodyfikowany układ wydechowy, nowe kolektory ssące i wydechowe, wydajniejszy układ chłodzenia i pompę oleju, na nowo zestrojoną mapę silnika. To tylko niektóre modyfikacje. Dzięki nim 5.5-litrowe V8 generuje 1000 KM i 1400 Nm! Wyobrażacie to sobie? Mansory Mercedes S63 AMG osiąga pierwszą setkę w 3.2 sekundy. Prędkość maksymalna jest elektronicznie ograniczona do 250 km/h.

S klasa Mansory dodatkowo przeszła delikatny lifting nadwozia i wnętrza, ale podejrzewamy, że nawet tego nie zauważyliście z powodu 1000 KONI MECHANICZNYCH.

Biała skóra kontrastuje z wszechobecną czernią. Warto dorzucić pokrowce…

Logo Mansory dumnie pręży się na zagłówkach S63 AMG.

Na ostatnim zdjęciu widzimy oryginalny wygląd wnętrza AMG, który ładniejszy ? Niech każdy sobie sam odpowie wg. gustu.

 

One Reply to “Mansory Mercedes S63 AMG: 1000 KM w limuzynie”

Dodaj komentarz

lub